SIKCA SORULAN SORULAR


 • S: Webtoon olmayan manhwalarda tanıtılacakmı?


C: Hayır. Bu blog sadece webtoon üzerine kurulmuştur. Birazda olsa kore kültürüyle ilgili yazılar olabilir ama bu webtoonlarla ilgili olduğundan sizin yararlanmanız için yazılmıştır (Örn: kore dilindeki saygı ifadelerinin anlamları). Yani sadece webtoonla ilgili yazılar ve tanıtımlar yapmak ana prensibimiz zaten her manhwayı tanıtacaksak ismimizin ManhwaTR olması daha iyi olurdu.


 • S: Webtoon çeviriyormusunuz? İleride çevirmeyi düşünüyormusunuz?


C: Şu anda webtoon çevirmiyoruz, çevirmeyi de düşünmüyoruz. Zaten bir çok çeviri grubu var ayrı bir çeviri grubu oluşturmaktansa o grupları desteklemeyi tercih ediyoruz. Ayrıca biz insanlara webtoon çevirerek değil de webtoonlar hakkında onları bilgilendirerek yardım etme yolunu seçtik.


 • S: Blogda yazı yazmak için veya facebook sayfası için eleman alıyormusunuz? 


C: İlgilenebilirim diyen kişiler lütfen facebook sayfamıza mesaj yazsın veya webtoontr@gmail.com adresine mail atsınlar.


 • S: Webtoonları nereden takip edebilirim veya nereden okuyabilirim.


C: Bu konu ile ilgili ayrıntılı olarak hazırladığımız yazıyı okuyabilirsiniz. Webtoon Nasıl Okunur?


 • S: Webtoon Tr isminde bir çeviri grubu var. Onlarla bir bağlantınız veya ilişkiniz var mı?
C: Yok. Onlar buradan çok sonra açıldı. Farklı bir isim kullanmaları iyi olurdu. Ama artık olan oldu. İsimlerini değiştirmeleri için herhangi bir baskı vs. yapmadık zaten. Bundan sonrada yapmayacağız.


 • S: Webtoon Tr ile dost site olmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?
C: Dost site olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Eğer siteniz webtoonlarla uzaktan veya yakından ilgiliyse karşılıklı banner değişimi koşuluyla isteğiniz kabul edilecektir. Lakin bir yıla yakın süredir siteniz aktif olmazsa veya kapanırsa banneriniz desteklediğimiz siteler widgetinden kaldırılır.

Bunlarda başka sorunuz varsa yorum atabilir veya facebook sayfamızdan mesaj yazabilirsiniz.

{ 2 yorum ... read them below or Comment }

 1. Kendi çabamla çeviri yapıyorum dipnot eklemek için ne yapmak gerekiyor bir de yaptığım çeviri için sayfada %.. tamamlandı diye yazmıyor acaba boşa mı çeviri yapıyorum?

  YanıtlayınSil
 2. nasıl webtoon yapabilirim acaba?

  YanıtlayınSil

- Copyright © 2013 Webtoon TR -