Yazar : Abdurrahman Karabudak Haziran 14, 2013


Yazar-Çizer: Siu
Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Dram, Fantazi, Gizem, Doğa üstü güçler
Orjinal webcomic: http://comic.naver.com/webtoon/list.nhn?...eekday=mon


Arzuladığın şey ne?
Para?
Zafer?
Güç?
İntikam?
Belkide bunlardan daha önemli bir şey?
Ne arzuluyorsan hepsi burada “Tanrının Kulesinde”.

Genellikle böyle kısa kesmiş yabancı kaynaklarda ama fazla bir şeyde anlaşılmıyor bundan. Basitçe Tanrının Kulesi’ndeki mantığı anlatacak olursak kule kademe kademe testlerden oluşuyor bu testleri geçtikçe bir üste çıkıyorsun tepeye ulaşınca da istediğin şey gerçek oluyor diye özetleyebiliriz.

Ayrıntılı olarak kule hakkında bilgi verecek olursak: Kule bir kaç bölümden oluşuyor ve bu dünyayla alakası olmuyan fantastik bir evren. Gökyüzü, güneş ve yıldızlar bu dünyada mevcut değil. Kule iki kısımdan oluşmaktadır; Dış Kule ve İç Kule. Dış kule farklı ırkların yaşadığı sakin bir yerdir ve sadece kulenin sakinlerinden seçilen kişiler kuleyi tırmanabilir ama nadirde olsa kule sakini olmayanlar veya seçilmemesine rağmen iç kuleye girenler olabilmektedir. Bu kişiler kuralsız olarak adlandırılırlar seçilenler ise kurallı veya bunu seçilen ve seçilmeyen olarakta yorumlamak yanlış olmaz. Bizim ana karakterimizde kuralsızlardan biridir. Bu zamana kadar kuralsızlar güçleriyle ve kötülükleriyle kuleye korku salmış ve çok kötü bir izlenim bırakmışlardır. Ama ana karakterimiz olan Bamm her haliyle sıradan bir insandır. Bamm’ın istediği tek şey tanıdığı tek insanla yeniden birlikte olabilmektir. Ama kulenin testleri normal bir insanın hayatta kalabileceği düzeyde değildir.

{ 4 yorum ... read them below or Comment }

 1. İnanılmaz derecede harika bir eser -ki başlarda bildiğimiz alıştığımız standart yapımlardan sanılıyor ama biraz daha ilerleyince işin içine oldukça ilginç bir derinlik kazandırmış olduklarını fark ediyoruz.

  Takip edilmesi gereken webtoon'lardan biridir.

  YanıtlaSil
 2. çok güzel bi seri en sevdiğim webtoon kesinlikle başlayın kotonaru da 1.sezona kadar var zaten tavsite ediyorum

  YanıtlaSil
 3. Çevirmeyi mi unuttular ya.Seri batoto sürekli birinci ya :( Türkçe okurum diye okumuyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende Türkçe okuyorum İngilizce okumaya başladığımda hep yetişiyor Türkçesi kaldığım yere :D bazen toplu veriyor Kotonaru bazende ara veriyor bir durup 2 ilerliyip gidiyorlar ama ortalama olarak ingilizcesinden hızlı ilerliyorlar inşallah güncele yetişirler bir an önce.

   Sil

- Copyright © 2013 Webtoon TR -