Yazar : Unknown Kasım 29, 2014


Line Webtoon (Naver'ın Korece dışındaki dillerde yayın yapan webtoon portalı desek yanlış olmaz) amatör çizerlerin çalışmalarını kabul etmeye başlamış ve adına "Challenge League" dediği bir yarışma sistemi yapmışlar. Bu sistemde amatör çalışmalar belli kriterlere göre sıralanıyor ve 30 ocak da kazananlar belli oluyor. Kazanan talihlilere 2 büyük ödül var; Biri binlerce dolar para ödülü, ikincisi ise Line Webtoon'da webtoon çizeri olabilme şansı. Yazmayı çizmeyi sevenler için kaçırılmayacak bir fırsat bence bu. Bu yüzden bende katılmayı düşünenlere yardımcı olmak için elimden geldiğince yarışmanın web sayfasındaki önemli gördüğüm bilgileri Türkçeye çevirdim (Yanlışım olabilir yorum atarsanız düzeltirim).

Yarışma İle İlgili Bilgilerin Bulunduğu Web Sayfası: http://www.webtoons.com/contest#
Katılım Tarihleri: 19 Kasım 2014 - 25 Ocak 2015
Kazananların açıklanma tarihi: 30 Ocak 2015
Ödüller: 
1. $30,000 Amerikan Doları + Line Webtoon'da webtoon çizeri olabilme şansı
2. $10,000 Amerikan Doları + Line Webtoon'da webtoon çizeri olabilme şansı
3. $5,000 Amerikan Doları + Line Webtoon'da webtoon çizeri olabilme şansı

Katılım Şartları:

  • Yarışmanın belli bir konusu olmadığı gibi çalışmalarınızı istediğiniz formatta yapabilirsiniz. Lakin İngilizce olmak şartıyla.
  • En az 14 yaşında olmak
  • Kendi websiteniz veya sosyal medya hesabınız haricinde başka bir yerde yayınlanmamış olması
  • Tek başınıza veya grup halinde yapabilirsiniz kişi sayısı yoktur.
  • Müstehcen, kaba, herhangi bir kişi veya kuruma hakaret eden, ateizm propagandası yapan (ne alaka bende anlamadım) ve aşırı derecede grafik (dijital ortamda yapılan şeylerden bahsediyor herhalde mesela paintte cin ali çizip gelmeyin diyor) içeren çalışmalar kabul edilmez.
  • Tüm katılımcılar bunların dışında resmi kurallara uymak zorundadır.  (Bu kurallara yarışamyla ilgili web sayfasından ulaşabilirsiniz)
Değerlendirme Yöntemi (Kriterler):
  • Seyirci puanlaması, okunma sayısı, paylaşılma sayısı
  • Diğer kriterler - Çizim yeteneği, Yaratıcılık ve orjinalliğine göre o hafta yayınlananlar arasında değerlendirilir. Demek istiyor herhalde (Yani tam olarak anlamadım burayı özür dilerim)
Telif Hakkı:
  • Çalışmalarınız bütün hakları size aittir izniniz olmadan kullanılamaz.

Yarışmaya katılmayı düşünen herkese bol şanslar.

Eğer tek başınıza katılmak istemiyor ve bir grup oluşturmak istiyorsanız e-mail adresimizden ( webtoontr@gmail.com ) bizimle iletişime geçin size elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

Yorum Yaz

Subscribe to Posts | Subscribe to Comments

- Copyright © 2013 Webtoon TR -