Yazar : Webtoon Türkiye Kasım 14, 2014

Uzun süredir webtoon yazarlarıyla ve çizerleriyle internet üzerinden (email vb.) röportaj yapma düşüncemiz vardı. Ama bunu iyi derecede Korece bilen birini bulamadığımızdan bir türlü gerçekleştirme şansı bulamamıştık. Ve sonunda şans bize güldü ve Korece ve Türkçeye hakim biri yardım isteğimizi kabul etti. Bizde fazla vakit geçirmeden çalışmalara başlamamız gerektiğini düşündük. Ve röportaj yapmayı deneyeceğimiz kişileri ve ne tür sorular soracağımızı hep birlikte kararlaştırmayı uygun gördük.

Biliyoruz ki hepinizin bu konuda söyleyecek bir şeyleri muhakkak vardır. Mesela "Şu şu yazarlarla röportaj yapılsa çok iyi olur" veya "Hangi çizer olduğu fark etmez webtoonları nasıl çiziyorlar?" veyahut "Şu çizerin iki seriyi aynı anda çizmesi zor olmuyor mu?" gibi hem röportaj yapacağımız kişileri hemde sorabileceğimiz soruları belirlerken bize yardımcı olabilirsiniz. Başka görüşleriniz olursa onları da yazmaktan çekinmeyin lütfen. Görüşlerinizin tamamını değerlendirerek bir sonuca varacağız. Eğer ki bazı konularda kararsız kalmışsak anketlerle yine size danışacağız.

Röportajı nasıl gerçekleştireceğimize gelirsek eğer; Biz sadece bir veya bir kaç kişi yerine ihtimalleri çoğaltıp ondan fazla kişiye röportaj yapma isteğimizi iletip kabul edenlerle röportaj yapmayı düşünüyoruz. Kore'ye gidip adamları tek tek arayıp bulma ihtimalimiz olmadığı için röportajlar email yoluyla veya benzer bir şekilde internet vasıtası ile gerçekleşecek.

Gelelim bizimle nasıl iletişime geçebileceğinize;
En garanti yol email adresimiz veya facebook sayfamıza mesaj atmanızdır. Ama bunların dışında kalan yollarla da bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mesela bu yazının altına yorum bırakarak. Veya biz bu aktivitemizi bazı forumlarda duyurarak ilgiyi artırmayı düşünüyoruz. Forumlardaki bu konuların altına da yorum bırakabilirsiniz.

Bir formda hazırladık daha bu formu kullanarak da bize isteklerinizi bildirebilirsiniz. http://goo.gl/forms/O5hpjaaVoh

Ve gelelim en önemli konuya. Biz bu işi sadece denemek istiyoruz ve inşallah başarabiliriz. Ama başaramama şansımız da var çünkü yazar ve çizerlerle iletişime geçeceğimiz yöntem çok sıkıntılı bir yöntem muhtemelen her gün onlarca email alıyorlardır. Yani bizim emailimizi görmeye bilirler veya görüp açmaya bilirler veya okuyup cevap yazmaya bilirler veyahut bize geri dönüş yapmaları çok uzun sürebilir. Kısacası biz kesinlikle bu işi başaracağız demiyoruz. Ama denemekten bir şey kaybetmeyeceğimiz için biz şansımızı sonuna kadar denemeyi düşünüyoruz.

Bu arada yazıyı yazarken başlığı bulmak için harcadığım zaman kadar zaman harcamamıştım yinede uygun bir başlık bulduğumu düşünmüyorum :(

Yorum Yaz

Subscribe to Posts | Subscribe to Comments

- Copyright © 2013 Webtoon TR -